האטולים הדרומיים של האיים המלדיביים -
גלישה הארד קור

גלי זינר, גולש ותיק עם הרבה שעות ים, גילה בשנים האחרונות את הספוטים הבתוליים שבאטולים הדרומיים. בין סשן לסשן בחוף הילטון בתל-אביב תפסנו אותו לשיחה על הצינורות הנקיים של  Huvadhoo. "ההרגשה הזאת שאתה נמצא לבד בין מים לשמיים שעות וימים לא דומה לשום חוויית גלישה אחרת" אומר גלי, ויש לו רק בקשה אחת: אל תגלו לאף אחד.

גלי שגלש במקומות רבים בעולם מספר שלכל מקום יש את הייחוד שלו. כדאי לבחור את היעד היטב ולבחון את כל השיקולים: עם מי אתה נוסע, מה משך הטיול, כמה כסף אתה מוכן להשקיע וכמובן לוודא שהאזור מתאים לרמת הגלישה שלך ולצרכים האישיים שלך כגולש.

מה מאפיין את האיים המלדיביים?

הגלישה במלדיביים היא "גלישה נטו". אתה גולש, אוכל וישן או על החוף או על סירה. אין שופינג, אין יציאות, אין חיי לילה. אתה לא דואג לאוכל ולשום דבר אחר, מה שנותן לך ראש שקט רק לגלישה. אתה לא מפסיד אף גל, וזה "מחיר לגל" הכי זול שיכול להיות. אידיאלי לגולשים נטו, למלא מצברים.

מה מייחד את האטולים הדרומיים?

בשנים האחרונות חיפשתי אלטרנטיבה לאטולים הצפוניים שנעשו צפופים לגולשים, וכמו בכל תחום, אתה קצת מתרחק ומגלה מקומות חדשים שעוד לא גילו אותם.

האטולים הדרומיים קצת יותר חשופים לסוול, מה שנותן פיט אחד גבוה יותר מהאטולים האחרים. הספוטים בחלקם רדודים באקסטרים, האיכות מדהימה, הגלים נקיים, הצינורות יפים, והסוכרייה הכי גדולה היא שאנחנו לבד במים.

מלון או סירה?

סירה איכותית עם טבח מפנק זה הכי טוב שיכול להיות. אני נוסע פעמיים בשנה בדרך כלל לעשרה ימים. חשוב לבחור בקפידה את האנשים, שיתאימו לך גם בגיל וגם בראש. לי יש גרעין די קבוע שנוסע יחד, ומדי פעם מצטרף מישהו מקורב. במשך היום אנחנו גולשים, דגים, שומעים מוזיקה, ונהנים מ"צחוקים" ומאוכל טוב.

למי מומלץ טיול גלישה באטולים הדרומיים?

לגולשים שבאים לגלוש נטו, שמבינים את האיכויות ומוכנים להשקיע את הזמן. גולשים מתחילים שאלה טיולי הגלישה הראשונים שלהם ייהנו בכל מקום, זה טיול לגולשים מתקדמים. פחות מומלץ למשפחות, אלא אם נוסעים לאתר נופש יפה.

האטולים הדרומיים זה הג'ונגל של הים - הארד קור גלישה, נופים קטלניים, מים מדהימים, גלים פצצות.

 
03-7541745  |   Ocean Travel © 2018