הגל במלדיביים

שבירה ימנית או שמאלית, רגוע ואיטי או צינור קשוח, בצפון או בדרום – מהו הגל שלך? כל המידע על הספוטים הנבחרים באיים המלדיביים. בין אם אתה גולש מתלמד או מקצוען שמתחרה בכל העולם, בגן העדן המלדיבי יש הכול.

הספוטים באטולים המרכזיים

(מאי עד אוגוסט)

שני אטולים באזור זה: Mulaku ו-Hadhdhunmathee. 

האטול של Mulaku נמצא שמונה שעות דרומה מהאטול הדרומי של מאלה. הוא נמצא בקו החוף ופונה מזרחה. יש בו תמיד שבירה ימינה ושמאלה מוגנות מהרוח. הספוטים נמצאים מרחק דקות זה מזה:

Veyvah – שבירה ימנית מושלמת, תפיסה קלה. 

Mulha – שבירה ימנית ושמאלית. שבירה ימנית שמחזיקה סוול חזק, קל לגלישה גם בים גבוה, טוב למתחילים ולמתקדמים. בשבירה השמאלית די רדוד, גל מהיר, טוב בתנאים מסוימים. 

Muli Inside – שבירה ימנית מהירה, צינור עם קירות ארוכים, יכול להיות רדוד, מוגן מרוחות הדרום, דורש ים גבוה.  

Muli Outside – גל יפה יותר בשבירה הימנית שלו. טוב ברוח דרומית-מערבית, קירות ארוכים, יציאה קלה.

האטול של Hadhdhunmathee נמצא שמונה שעות דרומית משם. הספוטים שבו נמשכים מהחוף הדרומי לאורך החוף המזרחי ועד לפינה הצפונית-מזרחית שמוקפת גלים. כתוצאה מכך ישנם ספוטים המוגנים רוב הזמן מהרוח, פרט לעת שבה יש רוח מזרחית ישירה. הספוטים באזור זה הם: 

Isdhoo – שבירה ימנית שזקוקה לסוול מזרחי חזק אבל מוגנת היטב מן הרוחות המזרחיות. 

Maabaidhoo – שבירה ימנית ושמאלית. משמאל צינור מהיר לעיתים נסגר, מוגן היטב מרוחות צפוניות ומערביות. מימין גל רק בסוול גבוה, מהנה ללונגבורד ולשורט. 

Mundoo – שבירה ימנית, חזק, רדוד בראשיתו, צינורי, הפכפך, גל מושלם עם סיום עדין.

Gaadhoo -  גל נקי עם שבירה שמאלית, מושלם בים גבוה. 

Ying yang/Hithadhoo – שבירה ימנית מימין לריף. בצידו החיצוני: קיר רגוע שמתחזק והופך לאחד הגלים החזקים של המלדיביים, בצידו הפנימי: צינור קשוח וארוך.

 

הספוטים באטולים הדרומיים / החיצוניים
(מרץ אפריל וספטמבר אוקטובר)

אזור זה מתחיל משדה התעופה ונמשך סביב עם כיוון השעון. הספוטים באזור זה נקראים על שם האי שבו הם נמצאים.

Kaededhdhoo – האי שבו נמצא שדה התעופה. ממוקם בצד המערבי של האטול, לפיכך מקבל גלים רק שהסוול גבוה. שבירה ימנית. 

Barracuda point/Beacons – שבירה ימנית, הצינור החזק ביותר במלדיביים. פונה דרומה ומקבל סוול חזק. צריך רוח צפונית-מערבית או צפונית כך שעדיף בתחילת העונה (פברואר עד אפריל). גל קצר, תפיסה קלה, מיטבי בגאות בינונית עד גבוהה, גובהו 10-2 פיט.

 

Dhigulaabadhoo – שבירה שמאלית, חוצה את הערוץ מ-Beacons. בסוול מסוים יכול לחבור לגל הפנימי יותר ושם לצבור מהירות וכוח. צריך רוח צפונית-מערבית או צפונית ואפשרי לגלישה בכל רמות הגאות. קיימת פעילות ימית ענפה באזור, ונראו בו לא פעם כרישי לווייתן.

Castaways – אי קטן ונטוש המשקיף אל הספוט. שבירה ימנית, רדוד מאוד ואפשרי לגלישה רק בגאות מרבית ובגל גבוה מ-4 פיט. גל שנשבר מאחור וניתן להמשיך איתו לחלק הפנימי שבו הוא הופך למסובך יותר כשפוגע בשונית רדודה. 

Blou Bowls / Voodoos – שבירה ימנית, גל ארוך לא כל כך צינורי אבל מהנה. מיטבי בגאות בינונית. טוב בעיקר באפריל, כשהוא מוגן מרוח דרומית או דרומית-מערבית. 

Gani Point - צינור עם שבירה ימנית, מוגן מפני רוחות הדרום, עדיף בגאות בינונית עד גבוהה.

Booga Reef – שבירה שמאלית וימנית נחמדה, גל מעט צינורי. צריך רוח מערבית עד צפונית-מערבית.

Love Charms – שבירה שמאלית, גל גדול מן ההתחלה ועד הסוף, צינור נחמד שצריך רוח מערבית עד צפונית-מערבית.

Rockets – שבירה שמאלית, גל נחמד מעט צינורי עם קירות ארוכים שדורש רוח מערבית עד צפונית. 

הספוטים באטולים הצפוניים של מאלה

(מרץ עד אוקטובר)  

האטולים הצפוניים נמצאים בין מאלה לבין Thulhusdhoo.

Jailbreaks - הספוט הקלאסי שהיה בעבר מחוץ לתחום. גל ארוך עם שבירה ימנית שיכול להימשך 300 מטר, בעל שלושה חלקים עם צינור במרכזו.

Sultans - נמצא מעברו השני של הערוץ. גל עם שבירה ימנית, קל לתפיסה, עם סוף אינטנסיבי, 8-3 פיט. זהו הגל המוגן ביותר מהרוחות הדרומיות באטולים הצפוניים ומקבל את הסוול גם כשהגלים בשאר הספוטים קטנים. 

Honkys - ממוקם ליד שונית HP, צפונית לאי Himmafushi. גל מהיר עם שבירה שמאלית בגובה 6-4 פיט שצריך לקבל את הסוול הנכון. שווה בדיקה כשה-sultans מלא בגולשים.

Ninjas – כ-20 דקות צפונית ל- Honkys. שבירה ימנית קרוב ל-kani resort. גל רגוע שיכול להיות הפכפך. 

Cokes Cola ו-Chickens – שתי שבירות נגדיות של אותו הריף. ל-cokes בעל השבירה הימנית גל בגובה 10-3 פיט שמוגן מהרוחות המזרחיות המשפיעות על ספוטים אחרים. הגל הזה הוא הצינור המצולם ביותר והטוב ביותר באטולים הצפוניים של מאלה, ותוכל לבדוק בו את יכולת הגלישה שלך בצינורות. ה-chickens בעל השבירה השמאלית הוא כנראה הגל המהיר ביותר באטולים הצפוניים. גובהו 10-3 פיט והוא נמשך 500 מטר. 

בחודשים יוני עד אוגוסט הספוטים באטולים הצפוניים נעשים צפופים בשל חופשות הקיץ באירופה. אם אתם מחפשים תקופה 'רגועה' יותר, מומלץ לנסוע בחודשים אפריל-מאי או ספטמבר-אוקטובר. הגלים אולי אינם בשיאם כמו בעונת הקיץ, אך הם עדיין טובים.  

 

הספוטים באטולים הדרומיים של מאלה

(מרץ עד אוקטובר)

באטולים הדרומיים של מאלה יש כמה ספוטים טובים שבסוול גבוה יהיו נמוכים בשני פיט מהגלים באטולים הצפוניים, אבל ייהנו מצפיפות נמוכה יותר של גולשים. הנסיעה מהאטולים הצפוניים לדרומיים אורכת כשעתיים ולעיתים כדאית. 

Kandooma Right – שבירה ימנית מהירה משני מוקדים, האחד קל יותר לתפיסה והשני פחות בשל היותו צינורי ונשבר על שונית אלמוגים רדודה יחסית. זהו גל מעולה בזמן גאות ואחד הגלים הטובים במלדיביים כשגובה הים 6-3 פיט. הים עולה כשהסוול מגיע מכיוון דרום-מזרח, ורוח מערבית מפילה אותו. 

Natives/Foxys – צינור מהיר שנמשך 150-100 מטר, ונשבר על שונית רדודה יחסית. זהו 'גן עדן ל'גופיז' או למהירים ב-back side. מיטבי בסוול דרום-מזרחי וצפון-מערבי.

Riptides – צינור מהיר בשבירה ימנית שנמשך 150 מטר ונשבר על שונית רדודה באמצע הערוץ. נדרשת עזרה להגיע אליו למרות שאינו רחוק. לעיתים ייתכן זרם חזק שמושך לעומק ונדרשת בדיקה מקדימה לפני הגלישה. גל מעולה ללונגבורד וגם לשורט, לגולשים מתקדמים, מיטבי בסוול דרומי וברוח דרומית-מערבית. 

Twin peaks - Lyaru Faru הוא אי מיושב ליד האי Gulhi בשונית המזרחית של האטולים הדרומיים של מאלה. שבירה ימינה ושמאלה שמקבלת את הסוול החזק ביותר באטולים הדרומיים של מאלה. השבירה השמאלית מצוינת בסוול דרומי גבוה. 

Quarter Gulhigaathuhuraa - הוא אי לא מיושב המקושר ל-Anantara Resort בריף המזרחי של האטול הדרומי של מאלה. לגל שני צדדים: החיצוני המתפתל לאיטו - מושלם ללונגבורד ולמתחילים, והפנימי נחמד מאוד – שבירה ימנית, מהיר, בים טוב יספק צינורות מושלמים. מיטבי ברוח מערבית עד צפון-מערבית. 

Kate Boduhuraa - הוא אי לא מיושב ליד Anantara Resort בשונית המזרחית של האטול הדרומי של מאלה. גל קטן עם שבירה ימנית, מיטבי ברוח צפונית-מערבית או צפונית. גל הפכפך שבתנאים הנכונים מהנה מאוד.

Tucky Joes / Boiards – אולי הספוט הטוב ביותר במלדיביים בים טוב, אך התפיסה לא קלה ודורשת זריזות וניסיון. אורך הגל הצינורי 200 מטר של גלישה 'קשוחה'. ביום מושלם יש לאורכו שלושה צינורות, שהאחרון בהם מעולה. השונית רדודה, וגאות עלולה לקלקל את הגל. מיטבי ברוח צפונית-מערבית חלשה. בים חזק הגלישה קשה.  

 

 
03-7541745  |   Ocean Travel © 2018